Які найбільші рахунки в футболі?

Додано: 09.11.17
Автор: admin
Рубрика: СПОРТ
Всі любителі футболу знають, яким зазвичай буває рахунок у матчі. Якщо одна команда пропустила більше трьох м'ячів, не забивши при цьому жодного, рахунок вважається розгромним. Природно, розгромний рахунок – це не рідкість, так як супротивники далеко не завжди бувають в одній «ваговій категорії». Саме тому навіть на найвищому рівні, наприклад, в Лізі Чемпіонів, найпрестижнішому клубному турнірі, можна зустріти такі результати, як 7:0.

Найбільші рахунки в футболі

Однак подібний рахунок навряд чи вас здивує, якщо ви знаєте про існування рекордів результативності. Якщо ж ви їх не знаєте, то в цій статті для вас буде представлена інформація про те, які були найбільші рахунки в футболі. У кожного з поєдинків, які будуть згадані тут, є своя історія. Іноді історії бувають невеселими, іноді змушують посміхнутися, а іноді спонукають деякі футбольні асоціації до дії. Що ж, настав час дізнатися, які ж найбільші рахунки в футболі.

Вануату — Федеральні штати Мікронезії

Якщо говорити про найбільш великі рахунки в футболі, то, безумовно, починати варто з цього матчу, який відбувся в 2015 році, тобто зовсім недавно. Обидві команди брали участь в Тихоокеанських іграх, турнір, в якому змагалися збірні, які знаходяться в тихоокеанській зоні. І якщо більша частина команда там могла похвалитися професіоналізмом, нехай і не самого високого рівня, Мікронезію з працею можна було б назвати професійної збірної. До чемпіонату гравці навіть не тренувалися разом, тому що всі жили на різних островах. Природно, результат виявився лякаючим. У трьох матчах групового етапу Мікронезія пропустила 114 голів, а найбільший рахунок у футболі на цьому турнірі був помічений в матчі з Вануату. Ця збірна здолала Мікронезію з рахунком 46:0 і цей результат можна було б занести в історію офіційно як найбільша поразка в міжнародному футболі, проте Федеральні штати Мікронезії – це країна, яка не є членом ФІФА, тому в офіційний реєстр цей матч не потрапить.

Австралія — Західне Самоа

Але який же тоді найбільший рахунок в історії футболу на міжнародному рівні? Він був відзначений у матчі збірних Австралії і Західного Самоа, в якому було забито 31 гол, причому всі ці м'ячі були відправлені в сітку Західного Самоа. В результаті цей матч став рекордним відразу за кількома параметрами, а Арчі Томпсон, який забив 13 голів, також став рекордсменом, тому що до нього жоден футболіст не забивав стільки м'ячів в офіційному матчі. Проте загальне враження було зіпсовано тим, що у збірної Західного Самоа були проблеми з паспортами, тому в матчі брали участь не професійні футболісти, а юніори. Також варто відзначити, що це матч став причиною того, що у ФІФА задумалися про те, щоб проводити додатковий відбірковий турнір для подібних «карликових» збірних. Так чи інакше, це найбільший рахунок в історії футболу в офіційних матчах міжнародного рівня.

«Ілінден» — «Младост» і «Дебарца» — «Градинар»

Що ж щодо клубного футболу? Тут також є свої рекорди, однак варто почати не з самого великого рахунку у футболі в світі, а з дуже забавного і цікавого інциденту. Стався він 1979 році в одному з регіональних чемпіонатів Югославії. Клуби «Ілінден» і «Дебраца» ділили між собою першу і другу сходинки з однаковою кількістю очок, при цьому верхній рядок займала «Дебарца», так як у неї була краща різниця забитих і пропущених м'ячів. В останньому матчі чемпіонату керівництво клубу пішло на хитрість: противник їх конкурента був підкуплений так, щоб він не вийшов на матч, і «Илиндену» в такому випадку була б зарахована технічна перемога 3:0 в той час як сама «Дебарца» домовилася ще й зі своїми супротивниками, щоб забити якомога більше м'ячів у їх ворота.
Яке ж було їх здивування, коли вони, забивши кілька м'ячів, у перерві дізналися, що «Ілінден» розкусив їх махінації і перекупив своїх супротивників, встигнувши за 45 хвилин забити вже 58 м'ячів. У результаті другий тайм перетворився в справжню гонку, і «Илиндену» вдалося закінчити матч з рахунком 134:1 в той час як «Дебарца» відставала, забивши всього 57 м'ячів. Арбітр став черговим героєм, який додав до матчу 30 хвилин, що клуб почав активно використовувати, але встиг забити всього 88 голів, коли матч був перерваний дзвінком президента футбольної асоціації. У підсумку «Ілінден» не став чемпіоном. Чому? Тому що було прийнято рішення дискваліфікувати і розформувати всі чотири команди, які брали участь у цьому дійстві, а також позбавити ліцензії суддю, що продовжує матч на тридцять хвилин. Але якщо вас цікавить те, який найбільший рахунок у футболі, то відповідь ви поки що не отримали.

«Арброт» — «Бон Акорд»

Відтягуючи найважливішу інформацію, варто також розповісти про те, з чого все починалося. Справа в тому, що інциденти величезних рахунків зустрічалися вже з давніх часів. Ось яскравий приклад, матч першого раунду Кубка Шотландії, в якому одна команда примудрилася забити 36 голів. Багато хто вважає, що саме цей рахунок є рекордним, так як гра не носила договірного характеру, була офіційно визнана і не має ніяких сумнівних елементів. Але найголовніше полягає в тому, що саме з неї в турнірах з'явилися кваліфікаційні раунди, які відсіюють занадто слабкі команди, щоб на офіційних фінальних етапах не було подібних результатів.

Найбільший рахунок

Що ж, прийшов час розповісти про те, який найбільший рахунок в історії футболу. На сьогоднішній день цей рекорд належить матчу 2002 року, який відбувся між двома командами з чемпіонату Мадагаскару, «Адемы» і «Стад Олімпік " Эмирн». І в цьому матчі було забито 149 голів у ворота клубу «Стад Олімпік " Эмирн». Історія цього матчу є дуже цікавою і украй незвичайною. Справа в тому, що «Стад Олімпік " Эмирн» - це зовсім не аутсайдер, якого розгромив лідер турніру. До останнього туру це був головний конкурент на чемпіонство. Однак у передостанньому турі у ворота команди на останніх секундах був призначений безпідставна пенальті, який поховав шанси на чемпіонство. В останньому турі відбулася зустріч двох претендентів, але тільки через суддівські помилки (багато хто вважає, що вона була навмисною) «Адема» вже стала чемпіоном. «Олімпіку» не було чого втрачати, тому клуб висловив протест, забивши стільки голів, скільки зміг. Тільки всі ці голи він забив у свої ворота, сподобившись на 149 голів за 90 хвилин. Так що 149:0 – це найбільший рахунок в офіційних матчах у футболі.