Чемпіонат світу 1986 року в Мексиці: передісторія, події та підсумки турніру

Додано: 20.04.18
Автор: admin
Рубрика: СПОРТ
У 1986 році Чемпіонат світу з футболу в Мексиці став справжнім святом спорту. На Мундіаль зібралися кращі гравці того часу: Марадона, Платіні, Лінекер, Бєланов, Блохін, Заваров, Феллер, Маттеус, брати Лаудрупы і багато інших. Тріумфатором турніру стала збірна Аргентини, яка в запаморочливій фінальному матчі обіграла збірну ФРН. Саме про Чемпіонаті світу-1986 і піде мова в нашій статті.

Передісторія турніру

13-й за рахунком Чемпіонат світу в 1986 році спочатку повинна була прийняти Колумбія. З-за складної економічної ситуації в країні для турніру довелося шукати інше місце. Тоді Мексика запропонувала свої стадіони, які вже брали подібний турнір у 1970 році. Незважаючи на відсутність великої кількості часу на підготовку і сильний землетрус, який забрав велику кількість життів, країна встигла добре підготувати всю необхідну для проведення ЧС інфраструктуру.

Вперше на фінальну частину Чемпіонату світу приїхало не 16 а 24 команди зі всього світу. Знайшлося серед них місце і трьом новачкам подібних турнірів - збірних Іраку, Канади і Данії. Якщо перші дві країни нічого не змогли протиставити більш досвідченим командам, то данці в підсумку посіли перше місце в своїй групі.

Груповий етап

На цій стадії Чемпіонату світу 1986 всі збірні були поділені на 6 груп, матчі в яких повинні були визначити 16 учасників раунду плей-офф. Етап пройшов практично без сенсацій. Винятком стала тільки збірна Марокко, несподівано посіла перше місце у групі "смерті", де крім африканської команди були команди з Польщі, Англії та Португалії. В інших квартетах кращими стали Аргентина, СРСР, Бразилія, Данія та господарі турніру.

Найбільш результативною стала якраз радянська команда, у складі якої було дуже багато гравців київського "Динамо", яке в тому році здобуло перемогу в Кубку Кубків.

Плей-офф

На Чемпіонаті світу з футболу 1986 збірна СРСР вважалася одним з головних фаворитів турніру, тому мало хто сумнівався в її перемозі над більш скромною Бельгією. Радянська команда двічі вела в рахунку, але в підсумку сенсаційно програла у додатковий час. Крім СРСР, на стадії 1/8 фіналу завершили свої виступи в Мексиці ще такі сильні команди, як Данія, Уругвай і діючий чемпіон світу - збірна Італії. У чвертьфіналі жереб звів між собою Бразилії і Франції. Цей матч вважають кращим на ЧС-1986 по футболу в Мексиці. Бразильці першими повели в рахунку, але ще до перерви Мішель Платіні точним ударом відновив рівновагу. Гра так і закінчилася внічию, а в серії пенальті кращими були французи. Ще в двох чвертьфіналах переможців визначили серії 11-метрових ударів. Бельгійські футболісти були точнішими за іспанців, а збірна ФРН переграла господарів турніру - збірну Мексики.
Дуже цікавим видався матч між Аргентиною та Англією. На початку другого тайму справжнім героєм матчу став легендарний Дієго Марадона, який протягом чотирьох хвилин двічі розписався у воротах суперників. Причому один з голів він забив рукою, чого не зміг помітити суддя з Тунісу. Цей момент згодом облетів всі новини, а Марадона заявив, що це не він зіграв рукою, а сам Господь. На це Англія змогла відповісти лише голом Лінекера.
У півфіналі Аргентина грала з Бельгією. Марадона і тут був кращим гравцем - саме його два голи і вивели південноамериканську збірну у фінал. У другому півфіналі футболісти з ФРН, збірна якої на Чемпіонаті світу 1986 показувала не особливо виразну, а часом і зовсім нудну гру, завдяки голам Бреме і Феллера обіграли французів. Мішель Платіні знову втратив можливість поборотися за найпрестижніший футбольний трофей. У "бронзовому" фіналі французи в додатковий час обіграли бельгійців і посіли третє місце.

Фінал турніру та його підсумки

Фінал Чемпіонату світу з футболу 1986 року став справжньою окрасою турніру. Матч розпочався з масованих атак аргентинців, які до 55-й хвилині матчу вигравали з рахунком 2:0 завдяки голам Брауна і Вальдано. Але німці не здавалися - спочатку Румменігге зумів скоротити відставання, а на 82-й хвилині Руді Феллер зрівняв рахунок. Всі вже морально готувалися до додаткових таймах, але Марадона був з цим не згоден. На 85-й хвилині він видав блискучу передачу на Бурручагу, який забив переможний гол і зробив Аргентину дворазовим чемпіоном світу.
Не дивно, що Дієго Марадона був визнаний кращим гравцем турніру. Найрезультативнішим гравцем фінальної частини Чемпіонату світу 1986 став форвард збірної Англії Гарі Лінекер, який забив 6 голів.