Томас Хітцльшпергер: біографія німецького футболіста

Додано: 15.12.17
Автор: admin
Рубрика: СПОРТ
Томас Хітцльшпергер (фото нижче) – німецький професійний екс-футболіст, який грав на позиції півзахисника в різних європейських клубах і національної збірної Німеччини. В період своєї кар'єри з 2001 по 2013-й рік грав за такі клуби, як «Астон Вілла», «Штутгарт», «Лаціо», «Вест Хем Юнайтед», «Вольфсбург» і «Евертон». З 15-річного віку почав виступати за молодіжну збірну Німеччини. Згодом пройшов через усі вікові молодіжні збірні (з Ю-15 до Ю-21) і в 2004-му році дебютував за основний склад.
З його спортивних досягнень можна відзначити наступне: чемпіон Німеччини 2006/07 (у складі «Штутгарта»), бронзовий призер Кубку конфедерація 2005 бронзовий призер Чемпіонату світу 2006 і Чемпіонату Європи 2008 (всі у складі національної збірної Німеччини). У 2007-му році отримував нагороду «гравець місяця» квітні та листопаді.

Футболіст Томас Хітцльшпергер: біографія та цікаві факти

Народився 5 квітня 1982 року в Мюнхені (колишня ФРН, Німеччина). З шестирічного віку почав займатися футболом, є випускником футбольної академії «Баварія» в Мюнхені. В період з 1988 по 2001-й рік грав за такі молодіжні клуби, як «Форстининг», «Баварія Мюнхен» та «Астон Вілла».

Професійна кар'єра

У 2001-му році вперше підписав професійний контракт з «Астон Віллою». Дебютував за «львів» у домашньому матчі проти «Ліверпуля», який закінчився розгромною перемогою для «мерсисайдців». Томас Хітцльшпергер вийшов на поле на 84-й хвилині, замінивши Семюеля Джей-Ллойда. На жаль, цей матч став єдиним в сезоні для нього. У цьому ж році (2001-й) Хитцльшпрегер був відданий в оренду клубу «Честерфілд», в якому він грав до 2002 року. У новій команді швидко освоївся, проте зіграв 5 матчів, отримав важку травму і вибув майже на весь сезон.
Повернувшись до складу «Астон Вілли» (січень 2002 року) Томас Хітцльшпергер став все частіше виходити в основі. Справа в тому, що в команду прийшов новий тренер Грем Тейлор, який розгледів талант в юному німецькому півзахисника і почав йому довіряти. 20 квітня Томас відзначився першим голом за «віллу», коли розпечатав ворота «Лестер Сіті» в Кубку Англії. Загалом В період з 2001 по 2005-й рік провів за команду 99 офіційних матчів і забив 8 голів.

Перехід у німецький «Штутгарт»

Влітку 2005 року Томас Хітцльшпергер підписав п'ятирічний контракт зі «Штутгарта» на правах вільного агента. Томасу потрібен був новий виклик, тому він не став продовжувати відносини з «Астон Віллою». У складі «автозаводців» Томас швидко завоював авторитет і став незмінним гравцем основи. Найуспішнішим і незабутнім сезоном у кар'єрі за «Штутгарт» (та й взагалі за всю кар'єру) був 2006/07 коли «шваби» досягли першого місця в чемпіонаті Бундесліги. У цьому ж сезоні Томас Хітцльшпергер двічі ставав гравцем місяця (у квітні та листопаді). У проміжку з літа 2008 за зиму 2009 року Томас був капітаном команди. Фахівці і футбольні експерти визнають, що роки, проведені в «Штутгарті» були кращими в кар'єрі Томаса. З 2005 по 2010-й рік він взяв участь у 125

Кар'єра в італійському «Лаціо»

31 січня 2010 рік Томас Хітцльшпергер підписав шестимісячний контракт з «Лаціо» за 550 тисяч євро. Тут німецький півзахисник відзначився лише єдиним голом у ворота Удінезе (15 травня, перемога «Лаціо» з рахунком 3-1). В загальному рахунку зіграв за «біло-блакитних» 6 матчів.

Перехід в «Вест Хем Юнайтед»

У червні 2010 року Томас Хітцльшпергер підписав трирічний контракт з «Вест Хемом» з Англійської прем'єр ліги. Довго не міг дебютувати за «молотків» за наявною травми. Тільки в п'ятому раунді Кубка Англії німецький півзахисник зміг вийти на поле в матчі проти «Бернлі» (21 лютого 2011 року). Тут же він і забив свій перший гол за «залізних», вразивши ворота з 23 метрів на 23 хвилині матчу (загальний рахунок поєдинку склав 5-1 на користь «Вест Хема»). У підсумку за клуб провів 11 матчів і відзначився двома голами.

«Вольфсбург» і «Евертон»

У серпні 2011 року Томас повернувся в Бундеслігу і увійшов до складу «Вольфсбурга». Контракт був розрахований на три роки. Тут він провів лише 6 матчів, а в інший час перебував у лазареті. По закінченню сезону 2011/12 контракт був розірваний за рішенням керівництва клубу.

19 жовтня 2012 року Томас Хітцльшпергер приєднався до клубу з АПЛ «Евертону». Тут він провів лише один сезон, взявши участь в семи офіційних матчах. У вересні 2013 року, у віці 31 року, Томас оголосив про завершення кар'єри футболіста, посилаючись на численні травми, які не дають йому якісно грати.