Фарід Мондрагон: біографія та досягнення

Додано: 03.01.18
Автор: admin
Рубрика: СПОРТ
Фарід Мондрагон - відомий колумбійський воротар. Прославився він своїм виступом за національну збірну, тому що тричі у своїй кар'єрі брав участь у світових першостях. У 1994 і 1998 році, а потім, після тривалої перерви, в 2014 р. в історію спорту він увійшов як найстарший гравець чемпіонатів світу з футболу, єдиний, хто виходив на поле в матчах на мундіалі з інтервалом у 20 років.

Біографія спортсмена

Фарід Мондрагон народився в колумбійському місті Калі в 1971 році. Професійну кар'єру він почав у віці 19 років у команді рідного міста під назвою "Депортіво". Потім грав за колумбійські клуби "Реал Картахена" і "Індепендьєнте Санта-Фе".

У 1993 році Фарід поїхав у Парагвай, де неповний сезон провів у команді "Серро Портеньо". Звідти перебрався в аргентинський колектив "Архентінос Хуніорс". Потім ненадовго повернувся до колумбійського "Індепендьєнте Санта-Фе", за який виступав раніше. У 1995 році Фарід Мондрагон перейшов в знаменитий аргентинський клуб "Індепендьєнте", де в першому ж сезоні завоював серйозний трофей - Суперкубок Лібертадорес. У фіналі його клубу довелося битися з бразильським "Фламенго". Будинки аргентинці здобули переконливу перемогу, забивши два м'ячі. Фарід Мондрагон зберіг ворота в недоторканності. У повторній зустрічі Ромаріо в середині другого тайму відкрив рахунок, але більшого бразильці домогтися не змогли.

Кар'єра в Європі

У 1998 році Фарід Мондрагон вирішив спробувати пограти в Європі. Він почав виступати за іспанську "Сарагосу". Команда виступала в Прикладі, посіла 9 місце. Правда, герой нашої статті не зміг завоювати місця в основному складі, з'явившись на полі лише 13 разів.

Потім він ненадовго повернувся в аргентинський "Індепендьєнте", але в 2001 році остаточно вирішив домагатися слави в Європі. У його кар'єрі були французький "Мец", німецький "Кельн", турецький "Галатасарай". Саме в Туреччині йому вдалося виграти кілька титулів. Він виступав за "Галатасарай" з 2001 по 2007 рік, провівши за цей час 185 матчів. Двічі ставав чемпіоном Туреччини, в 2005 році виграв кубок Туреччини. В самому кінці кар'єри, як і багато відомі гравці, він пограв в американському чемпіонаті за "Філадельфія Юніон", завершив кар'єру в рідному "Депортіво Калі".

Перший чемпіонат світу

У футбольному світі більшість знає Фаріда Мондрагона, фото якої є в цій статті, за виступами за збірну. На чемпіонатах світу він дебютував у 1994 році в США. Для колумбійців він склався вкрай невдало. У першій же зустрічі вони поступилися збірній Румунії 1:3 а потім США програли 1:2. Перед останнім туром шансів продовжувати боротьбу практично не було. Але колумбійці все-таки зуміли налаштуватися і здобути 3 очки, обігравши швейцарців 2:0. Правда, навіть це не дозволило їм піднятися з останнього місця.

Мундіаль у Франції

У 1998 році Фарід Мондрагон, з біографією якого знайомить дана стаття, відправився на свій другий чемпіонат світу у Франції. В цьому турнірі першим суперником колумбійців виявилася збірна Румунії. І знову європейці були сильнішими, на цей раз перемогли 1:0 забивши на кінець першого тайму. У другому турі збірна Колумбії здобула перемогу з мінімальним рахунком перегравши Туніс. Єдиний гол у поєдинку забив Лейдер Пресьядо.
В останньому турі команді футболіста Фаріда Мондрагона потрібно було перемогти англійців, щоб не вийти з групи. Але родоначальники футболу забили два м'ячі. Колумбія знову опинилася за бортом плей-офф.

Повернення у великий футбол

Після цього Мондрагона не бачили на чемпіонатах світу цілих 16 років. І коли вже були впевнені, що його кар'єра завершена, він повернувся. У складі національної збірної він приїхав на мундіаль до Бразилії в 2014 році. Звичайно, Мондрагон вже не вважався першим номером у збірній. Місце у воротах займав Давид Віспини, демонструє блискучу гру, як і вся колумбійська збірна. Південноамериканці почали з розгрому збірної Греції (3:0), потім з рахунком 2:1 переграв Кот-Д'івуар. У заключному турі з Японією колумбійцям було достатньо зіграти внічию, щоб забезпечити собі перше місце в групі. Після перерви рахунок був рівним (1:1), а у другому таймі колумбійці забили ще два м'ячі, практично гарантувавши собі перемогу. Тоді і відбувся історичний момент. На 85 хвилині за рахунку 3:1 замість Віспини на поле вийшов Мондрагон. На той момент йому було 43 роки і 3 дні. Таким чином він оновив досягнення камерунця Роже Мілла, який грав на чемпіонаті світу в США в 42 роки і 39 днів. Він перевершив його досягнення практично на рік. У відведений йому час Мондрагон не тільки зберіг свої ворота в недоторканності, але і став свідком того, як Колумбія здобула велику перемогу, забивши четвертий гол. В 1/8 фіналу його команда була сильнішою Уругваю, перемігши 2:0. Тріумфальний хід колумбійської збірної зуміли перервати лише бразильці, які обіграли їх у 1/4 фіналу з рахунком 2:1. Зараз Мондрагону 46 років. Відомо, що останнім часом він переживає важкий особистісний криза. На початку 2016 року в ЗМІ з'явилася інформація, що він намагався покінчити собою, прийнявши велику дозу антидепресантів.